43-346 Bielsko-Biała, ul. Katowicka 130

Recykling

Oszczędne gospodarowanie zasobami jest jednym z rozwiązań problemów środowiskowych, a także wyzwań gospodarczych Europy.

Kompletne, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne stanowią źródło wielu cennych surowców tj. miedź, aluminium, srebro i złoto, które można ponownie wykorzystać. Aby jednak tak się zadziało muszą one trafić do punktu, który zajmuje się zbieraniem elektrośmieci, następnie zostać zdemontowane, aby na koniec zostały pozyskane z nich potrzebne surowce.

Firma Eko-Sort wychodzi naprzeciw, ograniczamy zużycie surowców naturalnych po przez recykling. Od początku istnienia specjalizujemy się w pozyskiwaniu i segregacji odpadów. Poprzez bezpłatną zbiórkę kompletnych elektrycznych i elektronicznych śmieci na placu firmy, dążymy do pozyskiwania z nich jak największej ilości surowców, a co za tym idzie przekazywania ich do ponownego wykorzystania. Wszystko po to by minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

*(bezpłatność nie obejmuje sprzętów niekompletnych, czyli pozbawionych istotnych elementów, zdewastowanych, źródeł światła oraz tonerów i kartridży)

Przygotowując odpady do ponownego użytku sprawiamy, że mniej szkodliwych substancji przedostaje się do gleby i atmosfery, zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę i energię wykorzystywane w cyklach produkcji oraz maleje objętość odpadów składowanych na wysypiskach.

Nasza firma prowadzi także skup surowców wtórnych.
Recykling metali również może przynieść wiele korzyści. Przykładowo przetwarzanie stali jest znacznie tańsze niż pozyskiwanie surowej rudy metali niezbędnego do produkcji stalowych elementów. Bardzo duże znaczenie ma też recykling puszek aluminiowych. Rocznie w naszym kraju zużywa się nawet 400 mln aluminiowych puszek, które nadają się do ponownego przetworzenia i wykorzystania nieskończenie wiele razy! Tylko 6 puszek ze złomu pozwala zaoszczędzić energię równą spaleniu 1 litra paliwa. Koszty ponownego wykorzystania aluminium są kilkanaście razy mniejsze niż jego produkcja z rudy.

Zagospodarowanie metali kolorowych, elektrośmieci wiąże się przede wszystkim z mniejszym zużyciem surowców naturalnych i energii elektrycznej, co przekłada się na korzyści ekonomiczne. 

Klienci indywidualni, a także instytucje i firmy mogą przekazywać kompletny, zużyty sprzęt do naszego punktu w Bielsku-Białej przy ul. Katowickiej 130 lub zamówić odbiór naszą flotą (dysponujemy własnymi samochodami dostawczymi i ciężarowymi, ważymy na legalizowanych wagach w siedzibie firmy).

Naszym transportem obsługujemy głównie firmy, instytucje i klientów indywidualnych z terenu powiatu bielskiego (Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Wilamowice, Porąbka, Kozy, Bestwina, Buczkowice, Jaworze, Szczyrk), żywieckiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.

Hurtowe ilości odpadów odbieramy z terenu całego województwa śląskiego i okolicznych województw.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Zadzwoń:

Zasięg działalności firmy

Działamy lokalnie, myślimy globalnie.
Siedziba firmy znajduje się w Bielsku-Białej przy ul. Katowickiej 130.

Współpracujemy z firmami z całego kraju.


Naszym transportem obsługujemy głównie firmy, instytucje i klientów indywidualnych z terenu powiatu bielskiego (Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Wilamowice, Porąbka, Wilamowice, Kozy, Bestwina, Buczkowice, Jaworze, Szczyrk), żywieckiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.


Hurtowe ilości odpadów odbieramy z terenu całego województwa śląskiego i okolicznych województw.

Elektroodpady