43-346 Bielsko-Biała, ul. Katowicka 130

O firmie

Firma Eko-Sort od 2006 roku prowadzi działalności w dziedzinie gospodarki odpadami. Od 2018 roku jako "EKO-SORT" M.E. Sikora Spółka Jawna przedsiębiorstwo prowadzi zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego oraz skup surowców wtórnych.


Posiadamy własną flotę (samochody dostawcze i ciężarowe), legalizowane wagi elektroniczne (handlowe, platformowe i najazdowe), wózki widłowe, kontenery i pojemniki, a przede wszystkim doświadczonych i zaangażowanych pracowników. Siedziba firmy mieści się przy ul. Katowickiej 130 w Bielsku-Białej (wjazd od ul. Chochołowskiej, plac byłego składu rolniczego „Rolmasz”).

Decyzją Marszałka Województwa Śląskiego nasz zakład uzyskała pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie i przetwarzanie odpadów w związku z prowadzeniem Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, zużytych baterii i akumulatorów, opakowań drewnianych i metalowych oraz złomu metali.

Do naszego zakładu można dostarczać odpady takie jak:

  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (w skrócie ZSEiE lub ZSEE, z angielskiego Waste of Electrical and Electronic Equipment, w skrócie WEEE) – czyli inaczej elektroodpady lub elektrośmieci. To wszelkiego rodzaju zużyte, zepsute lub niepotrzebne już sprzęty zasilane prądem z gniazdka lub na baterie. Do tej kategorii zaliczamy również materiały eksploatacyjne do drukarek i kser (tonery i kartridże).
  • złom stalowy, żeliwny i stali stopowych
  • złom metali nieżelaznych
  • baterie i akumulatory przenośne
  • akumulatory ołowiowe
  • kable i przewody
  • podzespoły elektryczne
  • podzespoły elektroniczne

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Zadzwoń:

Zasięg działalności firmy

Działamy lokalnie, myślimy globalnie.
Siedziba firmy znajduje się w Bielsku-Białej przy ul. Katowickiej 130.

Współpracujemy z firmami z całego kraju.


Naszym transportem obsługujemy głównie firmy, instytucje i klientów indywidualnych z terenu powiatu bielskiego (Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Wilamowice, Porąbka, Wilamowice, Kozy, Bestwina, Buczkowice, Jaworze, Szczyrk), żywieckiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.


Hurtowe ilości odpadów odbieramy z terenu całego województwa śląskiego i okolicznych województw.

Złom